Fethi Şimşek: ''Sorumluluğumuz Şimdi Daha da Büyük'"

Doğa Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğa Okulları'nın Kurucusu Fethi Şimşek, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin eğitimdeki yansımalarını ve gelecek hedeflerini anlattı.

18.08.2016 14:42 2.886 kez okunduFacebook'ta Paylaş

Kurulduğu 2002 yılından itibaren demokrasi kültürüne, özgürlüğe olan inancını kurumun DNA'sı haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Doğa Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğa Okulları'nın Kurucusu Fethi Şimşek, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin eğitimdeki yansımalarını ve gelecek hedeflerini anlattı.

Doğa Okulları'nın 35 yıllık eğitim hayatının son ürünlerinden biri olduğunu dile getiren Fethi Şimşek, "Eğitim sektöründe Türkiye’nin en yerli markalarından biriyiz. Türk milli eğitimine sistem üreten, değer katan önemli bir kurumuz. Doğa Okulları'nın sorumluluğu çok büyük. Türkiye genelinde 110 kampüsümüz var ve 70 bin öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu kadar kabul görmemizin sebebi, Doğa Okulları markasının vatandaşın nabzını tutmasıdır. Biz herhangi bir elitist marka değiliz. Belli bir sınıfın veya belli bir ideolojinin kurumu da değiliz. Türkiye'deki bütün vatandaşların okuluyuz. Bu yüzden de çok fazla tercih edilen bir eğitim kurumuyuz. Kurulduğumuz günden beri globalleşen dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve uluslararası standartlarda öğrenciler yetiştirmek için vizyonumuzu oluşturuyoruz. Bu vizyon doğrultusunda dünya standartlarında eğitim vererek, sadece Türkiye'nin değil dünyanın takip ettiği eğitim modelleri geliştirip, öğrencilerimizin yurtdışı açılımlarını destekliyoruz. Bu anlamda hedefimiz her zaman bir adım ilerisi" ifadelerini kullandı.

"Bütün kazancımızı Türkiye'nin gelişimi için kullanıyoruz"
Doğa okullarının gelecek planlarından da bahseden Şimşek, bütün kazanımlarını Türkiye'nin gelişimine katkıda bulunmak için yine eğitim alanına yatırdığını dile getirerek şu sözleri söyledi: "Biz bütün kazançlarımızı bu memleketin büyümesi ve eğitim sektörünün gelişmesi için kullanıyoruz. Özellikle bu son yaşanan hain darbe girişimi sonrası birçok sektörde açıklar meydana geldi. Bu boşluğun doldurulması için vatanını, milletini seven zeki, çalışkan bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz. Tüm eğitimciler olarak çocuklarımızı bundan sonra da en doğru bakış açılarıyla eğitmeye devam edeceğiz. Doğa Okulları kazandığından da fazlasını harcayarak yatırımlarına devam edecektir. 2017 planlarımız arasında en az 30 kampüs daha açmak var. 20 tanesini İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde, 10’unu da Anadolu’da faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bütün bunlar yaklaşık 70 milyon TL'lik bir yatırım gerektiriyor. Yani kazandığımızın çoğunu yine eğitim alanındaki yatırımlarımıza harcayacağız."

"Çocuklarımızı eğitip vatanına, milletine bağlı bireyler olarak yetiştirmek önceliğimizdir"
15 Temmuz'dan sonraki süreçte kurumların ülke ekonomisini ayağa kaldırmak için uyguladığı politikaları değerlendiren Şimşek, "Yapılan bu kampanyaları çok doğru buluyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da dediği gibi, FETÖ terör örgütü siyasi savaşı kaybettiği gibi ekonomik savaşı da kaybedecektir. Çünkü bu hain örgütün bir hedefi de Türkiye'nin ekonomisini çökertmekti. Türkiye'deki ekonomik canlanmanın, büyümenin ve devasa yatırımların bundan sonra da hızla devam edeceğine inancımız tam. Para akışının sağlanması, stratejik sektörlerin desteklenmesi önemlidir. Bu eğitim alanı için de geçerlidir. Devletimiz sağ olsun öğrencilere ödediği teşvikleri daha da arttırdı. Önümüzdeki yıl bu daha da planlı bir hale getirilecek, 2023 hedefine doğru canla, başla, hızla yola devam edilecektir. Biz de eğitim kurumları olarak devletimizin 2023 hedefine uygun insan kaynağı yetiştiriyoruz. Ben Doğa Okulları'na bir ekonomik faaliyet olarak bakmıyorum. Çocuklarımızı eğitip vatanına, milletine bağlı bireyler olarak yetiştirmek bizim her zaman ki önceliğimizdir” dedi.

“Öğretmen alımlarında da çok daha dikkatliyiz”
"Biz eskiden beri öğretmen alımlarımızı titizlik içinde yapıyorduk" diyen Şimşek, bundan sonra çok daha fazla dikkatli davranacaklarını açıkladı. Şimşek ayrıca, FETÖ terör örgütünün eğitim kurumlarıyla eskiden beri rekabet içerisinde olduklarını, 15 Temmuz'dan sonra bu terör örgütüyle bağlantısı bulunan öğretmenlerin açığa alındığını da hatırlatarak, "Şayet tespit edilirse onlarla teması olan hiç kimseyi kurumlarımızda barındırmayız. Çünkü bu kurumlar milletin malıdır. Bu kişiler de millete ihanet etmiş kişilerdir. Millete ait olan bir eğitim kurumda görev yapamazlar. Tabi alacağımız eğitimcilerimizin işin ehli olmasına da dikkat edeceğiz" şeklinde konuştu.

"40 yılda yavaş yavaş haince işlenen bu yapıyı milletimiz 4 saatte bitirdi"
Sözlerine "Türkiye'yi güzel günler bekliyor. 2023 hedefi Türkiye'nin stratejik hedefleridir. Bu vakte kadar çok güçlü bir şekilde ilerleyeceğiz" diyerek devam eden Şimşek, "Halkımız kaygılanmasın. Kapatılan FETÖ okullarının ve yurtlarının yerine çok daha iyisi yapılacaktır. Bunların eğitim sistemi yönlendirmeye dayalıydı. Genç beyinleri çok daha iyi eğitim sistemleriyle yetiştireceğiz. Toplum kendi milli değerlerine ve bağımsızlığına uygun insan kaynakları yetiştirecek. 15 Temmuz gecesi Türkiye güçlenerek birlik ve beraberliğini daha da sağlamlaştırdı. Biz de o geceden sonra kendimizi daha da güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz. Bu beraberlik ekonomiye, topluma, eğitim sistemine de yansıyacak. Eğitim kurumlarının yüzde 25'lik kısmı bu FETÖ denilen hain terör örgütünün elindeydi. Şu an o boşluğu vatanını milletini seven başarılı kişiler yetiştirerek doldurmak bize düşüyor. Allah bizi büyük bir beladan korudu. 40 yılda yavaş yavaş haince işlenen bu yapıyı milletimiz 4 saatte bitirdi" ifadelerini kullandı. -iha

Haberi Paylaş

Yorum Yazın


+ =
 
     


ozel ders almak istiyorum

Öne Çıkan Eğitim Haberleri