İstanbul Öğretmen Akademileri Başlıyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenlerin mesleki kazanımlarının artırılması amacıyla İstanbul Öğretmen Akademileri başlığıyla birbirinden önemli pek çok akademiyi hayata geçiriyor.

31.10.2016 13:16 818 kez okunduFacebook'ta Paylaş

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan öğretmenlerin bu kutlu mesleklerini en iyi şekilde icra etmeleri amacıyla çeşitli akademiler düzenliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında İstanbul Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile protokoller gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda planlanan Edebiyat Akademisi,  Sanat Akademisi, Müzik Akademisi, Lisan Akademisi, Bilim Akademisi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ,Türk-İslam Bilimi ve Düşüncesi Enstitüsü, Bilim Olimpiyatları Enstitüsü gibi çeşitli alanlardaki akademi ve enstitüler 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca devam edecek.

Öğretmenlerin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi ve eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duyacakları noktalarda birikimlerinin güçlendirilmesinin yanı sıra verilecek olan diğer eğitimlerle de sempozyum, çalıştay, kongre gibi organizasyonların hazırlanış aşamalarıyla ilgili de uzman kişilerce pratiğe yönelik bilgi paylaşımları yapılacak. Eğitim ve kültür alanında Türkiye’nin önde gelen seçkin isimleri de derslere katılarak akademi öğrencilerine tecrübe ve birikimlerini aktaracak.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’nin öncülüğünde başlatılan Öğretmen Akademileri’ne  İstanbul’da görev yapan öğretmenler başvurabilecek.

Kasım ayının ilk haftasında eğitimlere başlayacak Akademilere katılmak isteyen öğretmenler ayrıntılı bilgiye http://akademi.istmem.com adresinden ulaşabilirler.

Haberi Paylaş

Yorum Yazın


+ =
 
     


ozel ders almak istiyorum

Öne Çıkan Eğitim Haberleri