KYK 2016 Burs ve Kredi Ödemeleri

2016 KYK burs ve kredi ödemeleri dönemi başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2016 yılı burs ve kredi ödemelerinin dün itibariyle başladığını duyurdu.

08.01.2016 16:48 1.630 kez okunduFacebook'ta Paylaş

KYK burs ve kredi ödemelerini dört gözle bekleyen üniversite öğrencilerine müjdeli haber Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan geldi.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada üniversite öğrencilerinin 400 liralık bursların dün itibariyle ödenmeye başlandığını açıkladı. 

Davutoğlu, tweetinde “Üniversiteli gençlerimiz dün itibariyle burs ve kredilerini 400 TL olarak almaya başladı. Söz verdik, yapıyoruz. Gençler... Hayırlı olsun” dedi. 

KYK BURS VE KREDİ ÖDEME TARİHLERİ

Yurtkur'un Ziraat Bankası ile yaptığı ve 1 Temmuz 2014 tarihinde yürürlüğü giren protokolde yeni düzenlemeler hayata geçirilmişti. Eski protokolde öğrencilere burs ödemeleri her ayın 6’sında, kredi ödemeleri ise 7’sinde yapılırken yeni protokolle ödemeler, öğrencilerin T.C kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenen tarihlerde yapılıyor. 

KYK BURS ÖDEMELERİ TC KİMLİK NUMARASINA GÖRE ÖDEME

Buna göre, T.C kimlik numarasının son hanesi ‘0’ olanlar için ödeme günü her ayın 6’sı olurken, kimlik numarasının son hanesi ‘2’ olanlara ödemeler ayın 7’sinde, ‘4’ olanlara ayın 8’inde, 6 olanlara ayın 9’unda ve kimlik numarası 8 ile bitenlere burs ve kredi ödemeleri her ayın 10’unda yapılacak.

KYK BURSLARI NE KADAR?

Burs verilen öğrenci sayısının artmasının ardından öğrencileri sevindiren bir diğer gelişme de burs ve krediye zam yapılması oldu. Geçtiğimiz yıl lisans öğrencileri için aylık 330 lira olan burs/kredi miktarı bu sene 400 liraya yükseltildi. Kredi ve burs ödemeleri yüksek lisans öğrencileri için aylık 660 liradan 800 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık 990 liradan 1200 liraya yükseltildi. 

Haberi Paylaş

Yorum Yazın


+ =
 
     


ozel ders almak istiyorum

Öne Çıkan Eğitim Haberleri